• My cart
    0,00
    0
    • Sepetiniz şu anda boş.

ayvalikzeytinyagisatanyerler ADAÜSTÜ

ADAÜSTÜ adını Ayvalık bölgesinde yaşanan tatlı bir esintinin yöresel adından aldık. Özel çeşnisini belki bu rüzgardan aldığını söyleyebiliriz. Zeytinyağı keyfini daha kuvvetli yaşamak isteyen damaklar için hazırladık. Asiditesi sızma zeytinyağımıza göre biraz daha yüksek. Çiğ olarak da keyifli, yemek pişirmede de. Afiyet olsun.

 


ayvalikzeytinyagisatanyerler NATUREL SIZMA

Naturel sızma zeytinyağımızla gurur duyuyoruz. Adımızı verdik. Narin çeşnisi, kusursuz tadı ve yöremizin kendine özgü karakteriyle üstün bir zeytinyağı olduğuna inanıyoruz. Gurme sofraların seçimi, aşçıların tercihi olan ve zeytinyağı kültürünü bilen damaklarda tiryakilik yapan zeytinyağımız bu. Yıllarca A.B.D.’ye ihraç ettiğimiz bu zeytinyağımız türlü sınavlara girdi ve aldığı ödüllerle gurur kaynağımız oldu.

 

ayvalikzeytinyagisatanyerler İLK

Bu adı verirken biraz kelime oyunu da yaptık. İngilizcede ilk ‘benzer tür’ anlamına geliyor. Türkçemizde ‘en baştaki’ anlamıyla birleştirerek türünün başta geleni anlamını çıkardık. Bu zeytinyağımıza bu ismi uygun görmemizin nedeni, çıkan yağın filtre edilmemiş hali olduğu için. Bulanık görünmesinin, beklediğinde tortu oluşması da bu yüzden. Oda sıcaklığından daha serin bir yerde saklanmasını ve özelliğini yitirmeden çok kısa bir sürede tüketilmesini öneriyoruz. Nefasetinin keyfini tam çıkarmak için özellikle çiğ tüketilmesinde yarar var.

X